Якщо вас болить спина, а часом виникає відчуття, що в хребті щось защемило і не дає можливості зробити жодного руху, у вас може бути між хребцева грижа. Що це таке? Як її діагностувати і лікувати – про це поговоримо далі.
Міжхребцева грижа
Що таке міжхребцева грижа? Наш хребет складається з хребців, між якими знаходяться міжхребцеві диски. Саме вони дозволяють хребту вільно рухатися і витримувати навантаження. Медики повідомляють, що міжхребцева грижа виникає тоді, коли відбувається розрив фіброзного кільця у міжхребцевих дисках. Ось чому ми в такому випадку відчуваємо сильний біль у спині, який, у залежності від того, де локалізується міжхребцева грижа, може відчуватися болем в нозі.
Діагностика і можливі ризики нехтування вчасним лікувaнням Що цікаво, часто дана хворобa жодним чином не проявляється у людини. І її діагностують випадково під час інших профілактичних медичних оглядів. Більше того, часто медики згадують сумну статистику, що майже вісімдесят відсотків населення має міжхребцеву грижу і тільки тридцять відсотків про неї знає. Але через це не можна нехтувати лікувaнням і вчасним зверненням до лікаря. Бо в окремих випадках така хворобa може призвести до неповоротного ураження нервових закінчень. І навіть може спричинити параліч. Тому якщо вас періодично турбує гострий біль в зоні хребта, який може віддавати у сідничний м'яз чи навіть у ногу, варто одразу звернутися до фахівця, який правильно поставить діагноз.
Методи лікувaння З розвитком медицини фахівці знайшли кілька методів лікувaння між хребцевої грижі, найпопулярнішими є: апітоксинотерапія (бджоловжалювання), голковколювання, лікувально-профілактичні тренажери в комплексі з лікувальною фізкультурою. Однак, в край важких станах людям потрібне хірургічне втручання.
Які ж симптоми між хребцевої грижі? Найпоширенішими є: - Біль у попереку (він може віддавати в сідничному м'язі, або в нозі); - Біль в нозі (часто без жодних симптомів болю в спині); - Поява болю під час сну, особливо під час перевертання з боку на бік; - Загострення відчуття болю під час рухів, чхання, кашлю, сидіння або при виконанні різких нахилів; - Артеріальний тиск; - Головний біль.
Окрім вищезгаданих, насторожити повинні й наступні симптоми: - Порушення чутливості ноги; - Порушення ходи; - Оніміння; - Параліч; - Слабкість в нозі.
Дані симптоми потребують негайного огляду лікаря.
Не нехтуйте своїм здoров'ям і не займайтеся самолікуванням.