1. Випийте чаю
Якщо почуваєте, що перед очима замигтіли чорні мушки, а у вухах задзвеніло, - йсовірно, у вас знизився тиск. Швидка допомога при такому стані - чашка міцного чорного солодкого чаю. Не кави, хоча кава теж здатна короткочасно підвищити тиск, але при цьому може викликати спазм судин.
До чаю необхідний ще й бутерброд: на чорному хлібі з вершковим маслом і сиром. У сирі - ідеальне для підвищення тиску співвідношення жиру і солі. А масло допоможе вітамінам В із хліба та кальцію із сиру швидше засвоїтися.
2. Курага
Будь-які сухофрукти, але особливо курага та ізюм - відмінний засіб для підвищення рівня глюкози в крові без серйозних наслідків для фігури. Сухофрукти не тільки контролюють тягу до солодкого, але й допомагають поліпшити пам'ять. А також регулюють перистальтику кишечника. Крім того, курага містить необхідний для серця калій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як нормалізувати тиск: шість порад3. Помасажуйте вуха
Якщо відчуваєте, що працездатність на нулі, спробуйте сильно помасажувати мочки і вушні раковини. На вухах безліч біоактивних крапок, тиск на які допоможе підбадьорити організм. Ця вправа гарна і зранку - прокинетеся значно швидше! При нападі нудоти і запамороченні спробуйте із силою помасажувати мізинці - це допоможе нормалізувати тиск.
4. Допоможе м'ята
М'ята - відмінний спазмолітик. Якщо ви любите м'ятний чай - перепади тиску вам майже не загрожують. Але все-таки краще купити настоянку м'ятних крапель (продаються в будь-якій аптеці). Якщо почуваєте, начебто вашу потилицю закували у вогненне кільце, капніть буквально 3-5 краплі у півсклянки води. Випийте невеликими ковтками і посидьте пару хвилин, притиснувшись потилицею до стіни і закривши очі. М'ята м'яко зніме спазм, а очі відпочинуть від напруги.
Якщо ви знаєте, що тиск у вас знижений, то вибирайте настоянки женьшеню, елеутерококу, лимоннику, глоду. Спробуйте поекспериментувати, щоб підібрати свій препарат, але не захоплюйтеся: між прийомами крапель має пройти не менше двох годин.
5. Вирівняйте спину
Основна проблема постійно сидячих людей - затерплі м'язи шиї. Через це порушується кровопостачання мозку, погіршується пам'ять.