Дане захворювання підступно ще й тим, що не завжди його симптоми явно проявляються, в зв'язку з чим підозри про розвиток саме гаймориту можуть виникнути не відразу. Але симптоми гаймориту безпосередньо залежать від ступіню і форми захворювання.
До основних симптомів гаймориту відносяться:Відчуття тиску в ділянці запаленої пазухи;
При більш серйозних стадіях захворювання відзначаються болі в області чола, скроні, а також скул;
Зубний біль з боку запаленої пазухи;
Порушення носового дихання;
Виділення з носа.
Після постановки діагнозу слід негайно приступити до лікування, яке в деяких випадках може відрізнятися. У багатьох випадках лікарі рекомендують зробити прокол і промити гайморову пазуху. Але деякі люди воліють знаходити інші методи лікування захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як перенести зміну погоди без шкоди для себеЯк лікувати гайморит без проколуЛікування гаймориту без проколу найчастіше застосовується на гострому етапі захворювання і за умови своєчасного звернення до лікаря. Лікування гаймориту без проколу складається з прийому комплексу заходів, які включають в себе:
Прийом антибіотиків, які запобігають виникненню нагноєння;
Прийом антигістамінних препаратів;
Застосування судинозвужувальних носових крапель, які дозволено застосовувати протягом 5-7 днів.
Якщо судинозвужувальні краплі для носа використовувати довше зазначеного часу, то можна заробити так званий медикаментозний нежить, при якому судини слизової оболонки вже не в силах самостійно скорочуватися в результаті тривалого введення лікарських засобів.