Насамперед необхідно рясне пиття. Вода «вимиває» з організму інфекцію. Приготуйся пити не менше 16 склянок води в день. Виключи алкоголь, обмеж кави і соки - ці напої подразнюють сечовий міхур. А от від кисленького відмовлятися не варто. Купи свіжі (або заморожені) ягоди журавлини, приготуй з них сік або морс і пий невеликими порціями. Журавлина має антисептичну дію і не дає бактеріям осідати на стінках слизової. Заміни звичні напої аптечними трав'яними зборами. Добре, якщо в складі збору будуть мучниця, брусниця, таволга, подорожник. Відмовся від копченостей, гострої, жирної і солоної їжі. Їж супи, крупи, свіжі овочі, фрукти, зелень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим замінити молоко: список кальцевмісних продуктівЩоб полегшити біль, можеш кілька хвилин провести під гарячим душем або потримати грілку в області живота. Але лежати з грілкою цілий день не варто! Як і відвідувати сауну або лазню до одужання. Парна є відмінним способом профілактики, але при гострій формі циститу може погіршити стан.
І останнє. Багато хто вважає, що терпіти позиви до сечовипускання - значить тренувати сечовий міхур. Це не так. Чим частіше ти утримуєшся, тим більше він розтягується. В результаті порушується кровообіг в його стінці, слабшають захисні властивості слизової оболонки і підвищується ризик проникнення інфекції. Роби висновки!