Лідером з ударних дій є
зловживання спиртними напоями. Імунітет слабшає як з частим, так і одноразовим вживанням алкоголю. Спиртні напої сприяють і тому, що організм втрачає стійкість до інфекцій, рани заживають повільніше і довше.
Позначається на захисних функціях організму також
переїдання, особливо, якщо ви віддаєте перевагу жирній їжі. Захист від інфекцій забезпечують Т-лімфоцити, які від жирної їжі стають більш слабкими. Західний тип харчування або дієта, заснована на їжі з низьким вмістом холестерину, є кращим вибором для зміцнення імунітету.
На здоров'я сильно позначається
недостатній сон - через недосипання слабшають клітини, які забезпечують захист від вірусних інфекцій і пухлин. Т-лифоцитов також зміцнюються з правильним режимом сну. Якщо людина відчуває нестачу в сні, то у неї підвищується рівень гормону стресу - кортизолу, а також зростає запальна реакція організму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В чому небезпека ватних паличок для вухЧасті подорожі, особливо, перельоти збивають біологічний ритм організму. Наші внутрішні годинник починає працювати неправильно, внаслідок чого з'являється дратівливість, слабкість і в цілому погіршується самопочуття. При необхідності багато подорожувати варто зміцнювати імунітет правильним харчуванням, фізичними вправами і боротьбою зі стресом.
Так званий ефект
падіння також згубно позначається на імунних здібностях організму. Однак що це за явище? Ефект падіння характеризується поганим самопочуттям і навіть хворобами під час відпустки, у той час коли на роботі ви відчуваєте себе добре. Справа в тому, що коли напруга від роботи спадає, організм теж стає ослабленим. Тому під час відпочинку від роботи потрібно "відволікати" організм - грати в настільні ігри, займатися по можливості спортом і приділяти увагу релаксації.