Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Що повинно бути в домашній аптечці

17:00, 03 Жов 2015 · Категорія: Лікування, Ліки та БАДи · Переглядів 3982 · 

До складу домашньої аптечки входить мінімальний набір ліків, який повинен бути завжди під рукою. Нема чого тримати у себе батарею пляшечок з сиропами від різного типу кашлю, забивати полицю холодильника засобами для підтримки імунітету і еубіотиками з "корисними бактеріями", купувати антибіотики без призначення лікаря. Зрештою, цілодобові аптеки доступні практично всім, а люди з хронічними захворюваннями самі в курсі, який запас засобів потрібно тримати вдома.


Домашня аптечка

Домашня аптечка



1. Перев'язувальний матеріал

Вата. Бинт. Марлеві серветки. Пластир. Еластичний бинт. Рукавички. З цими предметами першої необхідності постійно виникають складнощі. Всі знають, що вони повинні вдома бути. Але, коли вони терміново потрібні, їх ніяк не вдається знайти. І якщо вату ще можна виявити в косметичці, то з бинтом і серветками все погано. Коли ви поранилися, вам ніколи згадувати, де що лежить. Треба брати перев'язувальний матеріал і зупиняти кров, так що забезпечте аптечку запасом потрібних засобів.

2. Бахіли

Думаєте, бахіли вдома не потрібні? Ще й як потрібні. "Викликали доктора, а він не роззувся", "Фельдшер натоптав в передпокої" - ви або чули такі скарги, або самі хоч раз їх проговорювали. Видайте лікарю і співробітникам швидкої допомоги бахіли, це копійчане вирішення наболілої проблеми.

3. Медичні прилади

Термометр і тонометр повинні бути навіть у найздоровіших людей. Температура і коливання артеріального тиску трапляються з кожним, а від показань найпростіших приладів залежить лікування.

4. Знеболюючі та жарознижувальні засоби

Парацетамол, ібупрофен, німесулід відносяться до нестероїдних протизапальних засобів. У аптечку потрібно скласти всі три препарати. Вони відрізняються часом дії, протизапальною активністю. Практика показує, що якщо температура не падає від парацетамолу, то допомагає ібупрофен; якщо не впорався ібупрофен, врятує німесулід. В якості засобів від головного і зубного болю препарати допомагають по-різному, залежно від індивідуальної переносимості. Важливо не захоплюватися і не вживати всі ліки з проміжком в півгодини, а дотримуватися вказівки в інструкції і дозування.

5. Спазмолітики

Різкий напад ниючого болю може бути симптомом спазму гладкої мускулатури. Страждають найчастіше голова (при напрузі судин) і живіт (при спазмі органів черевної порожнини). Один з найбезпечніших препаратів, які допомагають в цьому випадку, - дротаверин. У нього трохи побічних ефектів, головний з яких - безконтрольний прийом пацієнтами, які глушать біль замість того, щоб вилікувати причину її появи.

6. Антисептики

Вистачить мазати себе зеленкою, це минуле століття. Обробити ранку, щоб нічого не щипало і не залишало слідів барвника, можна хорошими антисептиками. Наприклад, хлоргексидином. У антисептиків ще багато застосувань. Влітку можна обробляти стопи і пахви, щоб не було неприємного запаху поту. Обробляти слизові (навіть при болю в горлі). Обробляти поверхні і різні предмети, якщо потрібно продезінфікувати їх. На відміну від улюбленого перекису водню, спеціальні антисептики не сушать шкіру. Кров теж не зупиняють, але рани, які лікуються без лікарського втручання, заживуть і так (за допомогою щільної пов'язки), а якщо потрібно накладати шви, перекис не врятує.

7. Ранозагоювальні препарати

Пантенол повинен будинку бути у формі спрею від опіків. Всупереч поширеним радам, опіки категорично не можна змащувати маслом, салом і всім, що люблять застосовувати бабусі. Опік - одна з найнебезпечніших травм, яка з великими труднощами піддається загоєнню. І навіть спеціальну мазь наносити боляче. Скажемо спасибі сучасним формам випуску, які впораються з невеликими опіками і допоможуть дочекатися лікаря, якщо травма вимагає спостереження доктора.

8. Набір ліків "від застуди"

Інтерферон. Багато препаратів, що закінчуються на «-ферон», допомагають організму швидше підключати антитіла до боротьби з вірусом. Свічки та спреї зберігайте в холодильнику, інакше в них немає сенсу.

Судинозвужувальні краплі в ніс з оксиметазоліном. Чули про медикаментозну залежність і вічну нежить, від якої врятує тільки постійне закапування? Це наслідки застосування ліків старого покоління. Сучасні варіанти дозволяють протриматися 5-7 днів, закопуючи препарат всього двічі на добу. Результат: вірус відступив, залежність не з'явилася.

Засоби від болю в горлі з антисептиками. Таблетки і пастилки приймають, щоб трохи заглушити біль і полегшити ковтання. У деяких містяться антибіотики, які не можна застосовувати без контролю лікаря. Тримайте вдома препарати з антисептиками і ферментами, наприклад з лізоцимом. Читайте інструкцію і не їжте протягом двох годин після прийому, щоб лікарські речовини встигли подіяти.

9. Антигістамінні препарати

Антигістамінні препарати застосовують не тільки для боротьби з алергічними реакціями. Вони ще допомагають зняти набряк при простудних захворюваннях (і по мінімуму користуватися судинозвужувальними краплями в ніс) і позбутися свербіння після укусів комах (якщо нанести мазь з препаратом на місце укусу). Зараз існує маса засобів, що не викликають сонливості, зроблених на основі супрастину, диметиндену, цетиризину, у зручних формах і різних дозуваннях для дітей і дорослих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Печія: які ліки обрати для лікування

10. Сорбенти

Активоване вугілля - засіб, без сумніву, перевірений часом. Допомагає, коли з'їли щось не те або підхопили кишкову інфекцію. А про користь вугілля при надмірному вживанні алкоголю розповідають байки. І все одно не вміють його застосовувати. Випити дві чорні таблетки мало, вугілля п'ють пачками! Задоволення сумнівне.

11. Засоби від запору

Кращий засіб від такої проблеми - дієта. Але дієта подіє коли-небудь потім, а запор трапляється тут і зараз. Проблема вирішується елементарно. Зсередини діє сироп лактулози (який приписують грудним дітям, але який найкраще працює на дорослих), зовні - свічки з гліцерином. Без звикання, без побічних ефектів.

12. Засоби для пероральної регідратації

Це вірні друзі сорбентів і жарознижуючих засобів. При отруєннях, проносі, блювоті або при дуже високій температурі організму потрібне відновлення водно-сольового балансу. Проблеми починаються, коли в такому стані не хочеться пити. Докласти зусиль і випити один стакан розчину, який відновить сили, легше, ніж намагатися літрами вливати в себе компот.

13. Ліки для гіпертоніків

Найнебезпечніші ліки в домашній аптечці - каптоприл, який зараз рекомендують застосовувати замість популярного нітрогліцерину. Якщо у вас немає проблем з тиском і судинами, все одно каптоприл повинен бути: це препарат, який можна давати хворому у разі гіпертонічного кризу (однією з найпоширеніших причин смерті в світі) до приїзду швидкої допомоги.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

23:30
Корисні поради, котрі допоможуть відновити голос
6:30
5 позитивних ефектів для здоров'я, котрі приносять коти
7:30
Кліщі атакують. Як вберегтися і що робити, коли вас вже вкусили
23:30
11 видів алергії, про які ви навіть не підозрювали
17:30
Секрети правильного лікування гастриту
9:30
4 патології, через які людину може кидати в жар
7:30
7 хвороб, котрі можна підхопити від домашніх тварин
17:30
6 видів терапії для реабілітації після інсульту
7:30
Коли кашель може вказувати на проблеми з серцем
21:30
Шкода для організму, яку спричиняє брак сну
10:30
5 позитивних ефектів від поїздки в санаторій
8:30
Що робити, коли замучила печія
22:30
7 популярних міфів про цукровий діабет
21:56
Чим полегшити свербіж після укусу комара
12:30
Як зробити, щоб нежить не перейшов у гайморит
9:30
Симптоми, котрі вкажуть на літню ангіну
23:30
Коли варто йти до лікаря, щоб жити довго
22:30
6 видів антисептиків. Як їх правильно використовувати
13:30
7 міфів про сезонну алергію, котрі вже час спростувати
13:30
7 причин, чому людина відчуває сильну втому
8:30
Гарячий чай при болю в горлі - це абсолютне зло
23:30
Ознаки того, що вашому кишківнику потрібна допомога
22:30
5 порад, які допоможуть зупинити гикавку
17:30
Хвороба, яка може призвести до повної глухоти
13:30
Як конкретно алкоголь шкодить нашому організму
8:30
Хвороба, на котру вказує часта печія
15:30
Перші ознаки хвороби щитовидної залози
13:30
Перші симптоми хвороби Альцгеймера
23:30
Що робити, коли після операції з'явилася грижа
8:30
Вроджена патологія. Як побороти кісту на шиї
22:30
Для чого колоти в суглоб гіалуронову кислоту
21:30
Чому можуть розходитися м'язи живота
19:30
9 випадків болю в грудях, за яких треба викликати швидку
22:30
4 кроки для профілактики діабету
9:30
9 показань для проведення електрофорезу
23:30
4 етапи підготовки до колоноскопії
17:30
Чому в людей буває діабетична стопа
13:30
Режим харчування для хворого на целіакію
7:30
Перша допомога після укусу змії
19:06
Чи варто проколювати пазуху при гаймориті
Здоров'я в соцмережах: