Вся користь і водночас шкода ховається у складі зубної пасти. Тому, як це дивно б не звучало, не всіма зубнимими пастами можна чистити зуби.
Лікування зубів в Москві та інші містах зараз на досить високому рівні. Там ви можете звернутися на консультацію та порадитись із стоматологом, яку зубну пасту та щітку варто обирати вам чи вашим дітям. Таким чином ви вбережете себе від неприємних наслідків та збережете зуби здоровими.
Більшість зубних паст містять фтор, який донедавна вважався надзвичайно корисним. Організм людини потребує найменші дози такої речовини (добова норма 2-3 мг), а більшість засобів для зубів містять його у гігінських кількостях. Виявляється, що фтор – це хімічний елемент, який відносять до токсичних речовин. У надмірних кількостях він призводить до руйнування зубів.
Наносячи пасту з фтором безпосередньо на зуби спочатку вона починає руйнувати емаль. Згодом на зубах з'являються білі плями, які пізніше перетворюються у жовті.
Але все ж це не найстрашніша дія цього хімічного елемента. Надмірна доза фтору може викликати хворoби головного мозку та негативно впливати на кістки. Тому, рекомендуємо обирати пасти без цього складника.
Окрім фтору зубні пасти містять парабени, що негативно впривають на ендокринну систему людини.
Дехто думає, що пасти які добре піняться – якісні. Запевняємо, такі засоби у свому складі мають лаурилсульфат натрію, що пересушує ротову порожнину. Особливо ними не можна користуватися людям похилого віку.
Ще одним елементом зубного засобу є PEG – тверді речовини, що також шкодять організму. Стоматологи рекомендують обирати пасти з меншим їх вмістом.
Привабливою на вигляд пасту роблять барвники, які часто додають у зубні засоби для дітей. Найнебезпечнішими вважають C 142090 - синій і C 147005 – жовтий.
Чистячи зуби не використовуйте пасту у надмірних кількостях, лікарі запевняють, що для повноцінного чищення достатньо пасти розміром “горошини”.