Розрізняють вірусну і бактеріальну ангіну, проте візуально ці два типи хвороби розрізнити практично неможливо. Для цього необхідно здавати мазок слизу. Залежно від типу збудника і призначається лікування. На віруси антибіотики практично не впливають, в той час як ці ліки добре справляються з бактеріями. Тільки лікар може поставити діагноз і призначити відповідне лікування. Але ви в домашніх умовах так само можете допомагати собі і лікувати ангіну.
Насамперед потрібно забезпечити хворому постільний режим і викликати лікаря додому для обстеження. У більшості випадків немає необхідності залишатися в стаціонарі при ангіні, однак, не слід виходити на роботу або навчання, так як ангіна заразна.
Друга і дуже важлива умова при лікуванні ангіни - забезпечити хворого рясним теплим питтям з вмістом вітаміну С. Це можуть бути компоти, морси, відвар шипшини, узвари, теплий чай з лимоном і медом. І звичайно, хворий повинен добре харчуватися.
Полоскання горла - ще один важливий аспект у лікуванні ангіни. Полоскати можна теплим водним розчином соди і солі, відваром ромашки, настоянкою календули (розведеної з водою) або готовими аптечними настоянками для полоскання горла. Полоскати бажано кожні 1-2 години.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вилікувати ангіну в домашніх умовахЛьодяники з антисептичним і знеболюючою дією полегшать біль у горлі і допоможуть заснути вночі, якщо розсмоктати їх перед сном.
Збивати температуру рекомендується тільки в тому випадку, якщо вона вище 38 градусів. Для цього варто використовувати жарознижуючі медикаменти.
У лікуванні ангіни важливо так само регулярно провітрювати приміщення, де знаходиться хворий, а всі, хто з ним контактують, повинні надягати марлеві маски.
Будьте здорові!