Вони в подальшому призводять до розвитку діабету і ожиріння.
Дослідники висунули гіпотезу і підтвердили її експериментами, - згідно з їх твердженнями, здоров'ю людини можуть сильно нашкодити популярні емульгатори, широко використовувані сьогодні виробниками продуктів харчування. Зокрема, дані речовини, застосовувані для поліпшення текстури і збільшення термінів зберігання продуктів харчування, змінюють склад бактерій в товстій кишці.
Коментуючи цю знахідку, "Nature" повідомив, що дане дослідження є першим, яке доводить, що загальновідомі добавки до таких продуктів масового попиту, як маргарин, соуси, печиво, морозиво, паста і джеми, безпосередньо впливають на стан організму.
Під час дослідів з мишами тварини отримували дозу двох популярних емульгаторів, що містяться майже у всіх оброблених харчових продуктах - полісорбата 80 і карбоксиметил целюлози. У результаті в кишковій мікрофлорі гризунів з'явилися змінені бактерії, здатні проникати в щільні шари слизової оболонки, що призвело до розвитку несприятливих процесів.
Деякі з мишей розвинули хронічні коліти. Ті, які не були генетично схильні до коліту, отримали слабке кишкове запалення і метаболічний синдром - умови, які викликають розвиток ожиріння, гіперглікемії і стійкість до інсуліну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Как распознать сахарный диабет? Вчені бачать безпосередній зв'язок між вживанням продуктів, що містять емульгатори, і такими захворюваннями як патологічне ожиріння, діабет і серцево-судинні проблеми, поширеність яких злетіла з середини XX століття.
За їхніми словами, саме ці харчові добавки несуть відповідальність за зміну кишкового мікробіота і збільшення числа випадків запальних захворювань кишечника (ВЗК), до яких відносяться хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт та метаболічний синдром. Подібні порушення, у свою чергу, провокують розвиток діабету 2 типу, патології печінки, серця і судин.