Як це не дивно, але список захворювань, які нам загрожують при контакті з домашніми тваринами достатньо широкий. Проте якщо знати про можливість їх виникнення та методи, як їх не допустити та лікувати, вам можна не турбуватись про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких. Варто пам’ятати й про те, що не всі зaхворювання домашніх улюбленців мають явно виражені ознаки, тому огляд ваших тварин у ветеринарній клініці зовсім не завадить. Детальніше про можливі процедури, ви можете дізнатись за посиланням:
http://www.biocontrol.ru/Кішки.Зaхворювання котячих подряпин. Навіть якщо кішка домашня - це ще не гарантія, що вона повністю безпечна та здорова. Кішки люблять, коли з ними бавляться, проте не всі ваші забави можуть їх догодити, тому головний їх захист - гості кігтики та зуби. Якщо вас подряпала кішка вам може передатись зaхворювання котячих подряпин, також інфекція передається через укуси, або якщо кішка лизнула ранку, яка у вас, скажімо, була на руці. Це зaхворювання зазвичай супроводжується жаром, запаленням лімфатичних вузлів в області шиї і пахв, зниженням апетиту, головним болем, стомлюваністю і ломотою в тілі. Симптоми проявляються через тиждень-два після потрапляння інфекції в організм.
Лікування: ця проблема не є серйозною і триває хворобливий стан недовго, найчастіше проходить сам, проте можна й вжити антибіотики, скажімо, азитроміцин.
Токсоплазмоз - ще одне зaхворювання, яке може виникнути з вини кішок. Контакт з котячими фекаліями може призводити до розвитку токсоплазмозу - це паразитарна інфекція, спричинена одноклітинним паразитом T.gondii. У інфікованого спостерігається жар, головний біль, ломота в тілі, збільшення лімфатичних вузлів, і в деяких випадках - біль у горлі.
Лікування: найчастіше токсоплазмоз не є причиною для занепокоєння і не потребує будь-якого медичного втручання. Якщо ж випадок складний, то може застосовуватись комбінована терапія такими антибіотиками як сульфадіазин і піриметамін або ж терапія азитроміцином.
СобакиСказ - одне з тих захворювань, яке найчастіше можна “отримати” від собак, особливо якщо вони дворові. Зaхворювання дуже небезпечне, і виникає зазавичай від укусу собаки. При укусі вірус потрапляє в тканини, звідки мігрує в ЦНС по периферичних нервах. Інкубаційний період зaхворювання від 12 днів до 1 року, але зазвичай становить 4-6 тижнів.
А тому найкращим засобом для уникнення таких неприємностей є вакцинація собак, яку проводять у всіх ветеринарних клініках.
Лікування: Якщо вас вкусив на вулиці собака, вам негайно варто звернутися в лікарню. Зазвичай пацієнтам вводять дозу імуноглобуліну людини, а протягом наступних двох тижнів роблять 4 уколи проти сказу. Тому якщо вас скусив неприщеплений собака не думайте, що зможете уникнути зараження, промивши та продезінфікувавши рану.
Стригучий лишай. Як собаки так і кішки можуть мати стригучий лишай, тому не варто гладити тварин на вулицях, зазвичай вони заражені цим зaхворюванням, яке так легко може перейти на вашу шкіру.
Лiкування: стригучий лишай можна вилікувати за допомогою протигрибкових препаратів, мазей, шампунів, кремів та ліків, які приймаються всередину.