Значний набряк, що розвивається при застудах і інфекціях, призводить до закриття цього проходу, скупченню вмісту в пазухах. Розвивається спочатку катаральне, потім гнійне запалення. Перед тим, як лікувати гайморит в домашніх умовах, обов'язково треба переконатися, що в порожнині не скупчився гній, інакше можна лише нашкодити. У таких випадках лікувати повинен тільки лікар, іноді навіть в умовах стаціонару.
Які ж симптоми говорять про початок розвитку гаймориту?- Біль у проекції пазух
- Головний біль, посилюється при нахилі голови
- Закладеність носа, одно- або двостороння
- Тривале виділення слизу з носа
- Підвищення температури тіла, особливо якщо початкові симптоми застуди вже пішли на спад
Спробуємо сформулювати основні правила про те, як лікувати гайморит в домашніх умовах:1. Необхідно створити можливість вільного відтоку вмісту з носа і гайморових пазух. Для цього застосовуються спеціальні судинозвужувальні засоби, в краплях або в засобах від застуди з протинабряковими компонентами в складі.
2. Промивання й очищення - основні моменти в боротьбі з гайморитом. Використовують гумові балончики з м'яким наконечником та антисептичні рідини. Можна взяти відвар ромашки, звіробою, кори дуба, календули, розчин морської солі, фурациліну, готові фармакологічні засоби (ротокан, хлорофіліпт, декаметоксин). Після зняття набряку за допомогою крапель струмінь з балончика направляють всередину носа. Подібну процедуру бажано проводити не рідше 4 разів на день.
3. Крім звичних судинозвужувальних крапель використовуються засоби для закапування з антибактеріальними, протизапальними компонентами, рослинними екстрактами, що відновлюють слизову оболонку. До таких належать, наприклад, піносол, биопарокс, Інгаліпт, каметон, спрей Полідекса.
4. Прогрівання області гайморових пазух. Головне тут не проводити теплові процедури при скупченні гною в порожнині (про це говорить підвищення температури, сильний біль) і використовувати тільки сухе тепло. Можливі інструменти - варене гаряче яйце, загорнуте в хустку, мішечок з нагрітою сіллю або піском, синя лампа.
5. Компреси. Добре допомагають медові коржі, накладені в проекції пазух. Крім місцевого зігріваючого дії мед сприяє кращому розсмоктуванню і зменшенню запальних змін. При сильних болях роблять компреси з гідрокортизоном і димексидом.
6. Антибіотикотерапія. Найчастіше без застосування цих засобів при гаймориті не обійтися, але необхідність їх призначення, конкретні препарати, дози, терміни регулюються тільки лікарем. Можливий як прийом таблетованих форм, так і ін'єкції, внутрішньовенні або внутрішньом'язові.
7. Загальне лікування, спрямоване на розрідження відокремлюваного носа - рясне тепле вітамінне пиття, прийом відварів відхаркувальних трав (корінь солодки, Алтейка). При нормальній температурі тіла непоганий ефект дає відволікаюча терапія, наприклад, гарячі ножні ванни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вилікувати гайморит прополісом