1. Скільки йоду необхідноПотреба в йоді в добу складає: для дітей - 50-150 мкг, дорослих - 150 мкг, вагітних - 200 мкг і годуючих жінок - 230 мкг. Жителі України іноді споживають у півтора-два рази менше йоду. А все тому, що територія нашої країни знаходиться в зоні помірного йодного дефіциту.
2. Чим небезпечний дефіцит йодуБрак цього мікроелементу не так нешкідливий, як здається на перший погляд. З ним пов'язана значна частина випадків захворювань щитовидної залози. Крім того, при нестачі йоду під час вагітності можливі викидні, вроджені вади, затримка і порушення розумового розвитку і росту дитини.
3. Які продукт містять йодРішення проблеми - споживання з метою профілактики йодованої солі, приготування їжі з цією сіллю. Однак сполуки йоду легко руйнуються при термічній обробці і довгому зберіганні. Тому людям треба обов'язково включати в раціон рибу і морепродукти. У них міститься максимальна кількість йоду. У фізіологічних дозах йод присутній в м'ясі, яйцях, молоці, молочних продуктах, горосі і квасолі.
4. Не завжди йодовмісні препарати безпечніПрофілактика йододефіциту за допомогою йодованої солі і морепродуктів - це одне, а прийом ліків для корекції йододефіциту - зовсім інше. Прийом препаратів йоду показаний тільки вагітним, годуючим матерям, дітям у період росту і статевого дозрівання і в деяких випадках при наявності вузлів у щитовидній залозі. Треба чітко розуміти, що препарати йоду - це ліки. Не можна застосовувати їх одночасно з препаратами калію, при індивідуальній непереносимості, хронічній нирковій недостатності, захворюваннях легенів, підвищеній функції щитовидної залози.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Профілактика йододефіциту5. Чим небезпечне передозування йодомТакож, зазначає експерт, не призначається йод в препаратах людям старше 40 років з вузловою патологією щитовидної залози. Передозування йоду провокує неприємні відчуття - металевий присмак, печіння в роті і горлі. Однак можуть бути й більш важкі наслідки - порушення діяльності шлунково-кишкового тракту, больові відчуття ясен і зубів, головний біль, висипання на шкірі, розвиток запалення слинних залоз і кон'юнктивіт.