Заколисування виникає в результаті так званого сенсорного конфлікту. Справа в тому, що інформацію про становище нашого тіла в просторі ми отримуємо з трьох джерел - зору, вестибулярного апарату і чутливих рецепторів у м'язах. Так, при повороті голови в сторону потік інформації від трьох джерел узгоджений. А тепер уявімо пасажира, який читає в автобусі. Вестибулярний апарат говорить про рух, а зір не підтверджує цю інформацію, адже погляд фіксується на нерухомому предметі. У результаті такого конфлікту ми починаємо відчувати дискомфорт, нудоту, і можливо, блювоту.
Є ще одна причина дорожніх неприємностей: надлишок надходить від усіх джерел сенсорної інформації. Наприклад, у людини, що стоїть на палубі корабля, головний мозок "перевантажений" сигналами про хитавицю - м'язові рецептори інформують вестибулярний апарат про зміну тонусу, а погляд, фіксований на горизонті, відзначає синхронні одноманітні рухи. Саме тому не рекомендується читати в транспорті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як боротися з закачуваннямЩоб менше заколисувало, в автобусі слід вибирати місце ближче до водія, а в літаку - ближче до крила. Ці заходи допомагають зменшити коливання і вібрацію. Щоб не заколисували в автобусі, погляд треба фіксувати на горизонті в напрямку руху. На кораблі слід дивитися не на горизонт, а на небо