Існує безліч народних рецептів для лікування запалення легенів.
Коріння аїру болотного ретельно промийте, обріжте дрібні корінці і висушіть на сонці. Висушений корінь подрібніть в порошок і приймайте його по 0,6-1 г (на кінчику ножа) тричі на день до їди. Можна приготувати відвар: 3 ст. ложки кореня залийте 400 мл води і кип'ятіть 10 хвилин в каструлі під кришкою, потім процідіть і приймайте протягом дня.
Одну чайну ложку соснових бруньок залийте 100 мл води і закип'ятити. Зробіть воронку з ватманського паперу, через яку вдихайте відвар по 80-100 разів. Видихати слід назовні.
75 г материнки звичайної залийте склянкою окропу, нехай відвар настоюється протягом 20 хвилин, після процідіть. Вживайте в теплому вигляді по півсклянки 3 рази на день перед їжею. Цей настій заспокоює кашель при гострій і хронічній пневмонії.
Коріння кропиви дводомної варіть в цукровому сиропі протягом 30 хвилин, процідіть. Вживайте по 1 ст. ложці 5-6 разів на день.
Відвар з вербени лікарської: 1 чайну ложку сухого листя наполягайте 1:00 в 200 мл окропу, процідіть. Пийте 3 рази на день.
Одну столову ложку суцвіть бузку звичайного залийте склянкою окропу, настоюйте протягом години і процідіть. Вживайте по 1 ст. ложці 3-4 рази на добу. Можна приготувати настоянку з бузку, для цього його суцвіття залийте горілкою (брати 1 частина бузку на 5 частин горілки). Настоюйте протягом 7 днів, потім процідіть і приймайте по 30 крапель 3 рази на день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сучасні підходи до лікування пневмонії у дітейВідмінний засіб при важких формах пневмонії - відвар з вівса посівного. 1 стакан вівса з лушпинням промийте і залийте 1 л молока, кип'ятіть 1:00 на слабкому вогні, потім процідіть. Гарячий відвар вживайте з маслом або медом. Особливо ефективно засіб при нічному прийомі.
Свіжий березовий сік - прекрасний загальнозміцнюючий і тонізуючий засіб при запаленні легенів.