Якщо руки німіють тільки після сну, то, швидше за все, це пов'язано зі здавленням нервових закінчень або судин при незручному положенні тіла протягом тривалого відрізка часу. Для усунення причини оніміння рук в даному випадку необхідно змінити положення тіла і як слід розтерти затерплу руку. Крім цього буде потрібно підібрати для сну більш зручну, не надто високу подушку, щоб не порушувати кровопостачання шийних хребців.
Періодичне оніміння рук протягом дня можливо при звуженні кровоносних артерій в холодний період, при постійному носінні на плечі важкої, навантаженої сумки, при носінні одягу, що здавлює руки, при частому виконанні робіт, що вимагають підйому рук вище, ніж рівень серця, при малорухливому способі життя , а також при появі почуття сильного страху. Будь-яка з цих причин здатна викликати короткочасне защемлення нерва, яке проходить без серйозних наслідків після відновлення його діяльності.
Слід зазначити, що профілактикою оніміння рук є виконання ранкової гімнастики - можна робити деякі вправи, навіть не встаючи з ліжка - і підвищення фізичної активності, включаючи заняття спортом, танцями і т.д. Більш рухливий спосіб життя сприяє більш інтенсивному кровопостачанню кінцівок і зміцненню нервів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Постійно холодні руки: основні причиниЯкщо руки німіють часто і раптово, необхідно терміново проконсультуватися з лікарем-неврологом, тому що це може бути одним із симптомів хронічного захворювання (остеохондроз шийних відділів хребта, діабет, хвороби серця). Особливо важливо вчасно звернутися до фахівця при наявності негативних змін стану здоров'я, таких як підвищення артеріального тиску, порушення гостроти зору, больові відчуття. Перед постановкою діагнозу фахівець проведе тест на визначення чутливості нервів і призначить певні дослідження: аналіз крові, рентген (при підозрі на артрит або травму), міелографію (в разі зміщення диска), МРТ (в разі діагностики пухлини). При наявності серйозних причин, що викликають оніміння рук, потрібно тривале лікування.