Контроль за вагою Кожен зайвий кілограм жиру в нашому тілі пронизаний безліччю кровоносних судин.
Це значно підвищує навантаження на серцевий м’яз. Також надмірна вага провокує підвищення артеріального тиску і розвиток діабету. Це також збільшує навантаження на серце і підвищує ризик виникнення захворювання. Щоб контролювати свою вагу прийнято використовувати спеціальний показник – індекс маси тіла. Для його визначення розділіть ваш вагу в кілограмах на ріст в метрах, який зведений в квадрат. Стандартом є показник 20-25 кг/м2. Якщо цифри виходять вище, наприклад, 35-29,9 кг/м2. – Маса тіла надлишкова. Якщо показник вище 30 – необхідно лікувати ожиріння і сідати на дієту.
Дієта Змініть свій раціон. Харчування має складатися у великій кількості зелених овочів, городньої зелені, коренеплодів. Їжте фрукти, рибу океанічних порід. Здобу замініть хлібом грубого помелу. М’ясо свинини і яловичину замініть птахом, кролятиною. Обов’язково обмежте до мінімуму вживання солі. Для цілей профілактики міокарда найкраще підходить середземноморська дієта, що включає в себе свіжі овочі, рибу і морепродукти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 11 симптомів, які вказують на хвороби серцяФізичні навантаження Фізичні навантаження просто необхідні. Рухайтеся більше, займайтеся ранковою зарядкою. Така активність допоможе знизити масу тіла, поліпшить ліпідний обмін, знизить кількість цукру в крові. Регулярні заняття фізкультурою знижують ризик виникнення захворювання приблизно на 30%. Але комплекс вправ та рівень навантаження слід обговорити з лікарем.
Відмовтеся від шкідливих звичок Всім відомо, що куріння і алкоголь руйнівно діють на організм людини, однак людей зі шкідливими звичками менше не стає. Нікотин звужує кровоносні судини, внаслідок чого серце страждає від нестачі кровопостачання. За статистикою ризик повторного інфаркту міокарда у курців зростає в два рази. Алкоголь посилює перебіг ішемічної хвороби серця. Тому щоб серце залишалося здоровим, від алкоголю варто відмовитися зовсім або суттєво обмежити його вживання.