Серцево-судинні захворювання знаходяться на першому місці в списку причин передчасної смертності як чоловіків, так і жінок. Малоактивний спосіб життя, неправильне харчування, регулярні навантаження на нервову систему - все це не може не позначитися на нашому здоров'ї і в кінцевому підсумку призвести до серцевого нападу, або інфаркту. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Харчуйтесь помірно і правильно
Основні ознаки серцевого нападу
Найбільш поширеним симптомом серцевого нападу однаковим для чоловіків і жінок є біль у грудях або дискомфорт.
• біль у верхній частині тіла, болі в руках, спині, шиї, щелепи або шлунку • задишка • холодний піт • нудота або блювота • запаморочення
Що допоможе вберегтися від серцевого нападу
Спосіб життя і генетична схильність до серцево-судинних захворювань є одними з основних провокаторів інфаркту. І навіть якщо людина не може змінити свої гени, кожен може почати рухатися. Саме помірні фізичні навантаження - відмінна профілактика проблем з серцем і судинами.
Для здорового серця необхідна 30-хвилинна помірна активність - ходьба, їзда на велосипеді або плавання, як мінімум, п'ять днів на тиждень. І зовсім не потрібно відразу витратити півгодини - навіть три бадьорих 10-хвилинних прогулянки в день мають велике значення. Крім того, що так людина стежить за вагою, поліпшується настрій, а серце працює більш ефективно.
Фахівці кажуть, що починаючи з 20 років (але почати ніколи не пізно) необхідно здавати аналіз на ліпідну панель (а якщо ви перебуваєте в групі підвищеного ризику, то ліпопротеїновий профіль) кожні п'ять років. Якщо результат сумнівний, то ви спільно зі своїм лікарем вчасно можете розробити план для поліпшення ситуації (як правило, за участю дієти і фізичних вправ).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
Оладки з цвітної капусти — для дітей і дорослих
Намазка з соняшникового насіння і в'ялених томатів