Недолік заліза найбільше позначається на жінках і дітях. Він призводить до почуття загальної слабкості і втоми, сонливості, погіршення стану шкіри, нігтів і волосся, а також до проблем з кров'ю. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Згідно з даними ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров'я), дефіцит заліза діагностується у все більшої кількості людей, ніж будь-яка інша проблема зі здоров'ям.
Норма заліза для людини залежить від віку, статі та фізичного стану. Так, жінкам потрібно більше заліза, ніж чоловікам, тому що кожна менструація призводить до значної втрати цього елементу. З цієї причини норма для дівчини становитиме близько 18 мг, а ось хлопцеві вистачить і 10 мг. Що ж стосується вагітних і годуючих матерів, їм заліза потрібно ще більше - 33 мг / добу і 38 мг / добу відповідно.
Ознаки дефіциту заліза
Основними ознаки дефіциту заліза є втома, задишка, прискорене серцебиття, головний біль, зміни смакових сприйнять, блідість, ламкість нігтів і волосся. Але так як ці симптоми можна списати на недосипання або повсякденні стреси, більшість людей навіть не помічають, що їх організму не вистачає заліза.
Головні джерела заліза
Кращий спосіб запобігти дефіциту заліза - це, звичайно, збалансоване харчування. Основними харчовими джерелами заліза є печінка і м'ясо (особливо червоне м'ясо - яловичина і телятина). Також в меню повинні входити темно-зелені листові овочі (шпинат, кріп, петрушка), бобові, яєчний жовток, какао, сочевиця, гречка, цитрусові, горіхи і цільнозернових продукція.
Але не забувай, що небезпечний не тільки дефіцит заліза - надлишок цієї речовини теж шкодить нашому організму. Понад 200 мг викликає важкі отруєння, більш 7-35 г - смерть.