Випадання зубів і руйнування емалі сьогодні стало проблемою молодих людей, а не старих, як це було раніше. Відвідування стоматолога або ортодонта перетворюється в астрономічні суми. Дізнайся, як допомогти собі, щоб зберегти і здоров'я, і гроші. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Виконуйте ці вправи
Якщо ти весь час в стресі, всі м'язи організму приходять в стан повної бойової готовності - спазмуються. Ти, сама того не помічаючи, сильно зчіплюєш зуби. Днем ще якось можеш контролювати тонус жувальних м'язів, то вночі вони знаходяться у спазмах на підсвідомому рівні, і ти скрипиш зубами уві сні. Внаслідок бруксизму зуби перевантажуються, стирається емаль, зуб руйнується.
Що з цим робити? Перш за все відвідай стоматолога (він, можливо, направить до пародонтолога). І, звичайно, вчися розслаблятися. Хороші дихальні і релакс-практики існують в багатьох системах. Йога лідирує в списку.
Протягом дня періодично роби паузи і проходить подумки по всьому тілу. Зусиллям волі розслаблюй лоб, брови, очі, щелепи, м'язи шиї і спини.
Швидкий релакс: як зняти стрес Ця вправа допоможе швидко зняти напругу, що нагромадилася. Згадай рухи, які роблять люди, намагаючись зігрітися: руки якось розслаблено йдуть назад, за спину, то роблять захлест вперед, обхопивши плечі. Постарайся розслабитися і знайди свій комфортний ритм. Кілька хвилин таких махів руками - і ти вже набагато спокійніша!
Зняття напруження: дихальна гімнастика Сядь зручно, дихай спокійно: вдих і видих на 4 рахунки. Збільш тривалість видиху: вдих - 4, видих - 6. Поступово розтягуй видих: вдих - 4, видих - 8 і т. Д. При цьому ти повинна відчувати себе комфортно. Таке дихання призводить до глибокого розслаблення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?