Іноді ми й самі не замічаємо, що сидимо скривлено за ноутбуком, ходимо із зігнутою спиною, втягненою головою... Чим загрожує вам неправильна постава? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Викривлення хребта і порушення дихання
Самим банальним і логічним наслідком є, безумовно, викривлення хребта. Але саме викривлення не було б настільки серйозним, якби воно не вело за собою цілий ряд дрібних порушень. Одне з них - затиснуті легені, через що "вдихнути на повні груди" стає настільки складним завданням. Грубо кажучи, порушується дихальний процес, а що саме спричиняє недостатня циркуляція кисню, знають всі. Погіршений обмін речовин, швидке старіння шкіри, слабка імунна система і багато іншого. До речі, якщо ти страждаєш високим артеріальним тиском - цілком можливо, що масла у вогонь підливає саме погана постава.
Поява подвійного підборіддя
Так, адже причини появи цього невтішного "намиста" не обмежуються зайвою вагою, або віковими змінами. Викривлений хребет також передбачає те, що голова займає неприродне для неї положення, чому, в силу постійності, починають відбуватися зміни, що стосуються шиї та обличчя.
Болі в тілі
Неправильну поставу, як це не смішно, організму підтримувати складно, адже він змушений витрачати набагато більше енергії на додаткову роботу м'язів. Постійна зайва напруга м'язів спини і шиї тягне за собою болі, судоми і слабкість всього тіла, а також загальну втому організму.
Стрес
Дослідження Колумбійського університету про вплив поганої постави принесли цікавий результат. А саме, те, що у людей з правильною поставою спостерігається зниження кортизолу на 25%, а то час як у сутулих людей, його рівень підвищується на 15%. Підсумком такої зміни в гормональному співвідношенні є стрес навіть там, де його можна уникнути.
Відсутність самовпевненості і депресія
Погодься, що опущена голова і сутулі плечі не спонукають до відчуття власної привабливості і самовпевненості в цілому. Неправильна постава має сильний вплив на наше бачення себе, нехай і на дуже підсвідомому рівні. Можливо, причина твого частого поганого настрою криється і в цьому теж?
Як нас бачать інші
І ось ще важливий фактор. Сутулість не просто впливає на наше ставлення до себе, але також на ставлення оточуючих людей до нас. Це - закон тваринного світу, в якому часто позиція тіла є показником сили і влади. Наша підсвідомість формує думку про людину спираючись на критерії, що вислизають від ока. Випрямлена спина, високо піднята голова і розправлені плечі вселяють силу, надійність і впевненість, в той час, як сумна сутулість - зовсім навпаки. До речі, дослідження також показали, що людина з правильною поставою набагато частіше спонукає бажання завести з ним знайомство, ніж сутулий.