Підшлункова - примхлива залоза. Вчені вважають, що шлях до харчової стриманості лежить через "зіпсовані відносини" з підшлунковою залозою. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Не любить
Дуже не любить спиртне! Також міцні напої, так як з усіх органів травлення підшлункова залоза найбільш уразлива. В її тканинах немає ферменту, як в печінці, який розщеплює алкоголь. Тому будь-який, навіть слабоалкогольний напій, завдає сильну токсичну дію на підшлункову. Захворіти панкреатитом можна навіть після одного застілля.
Також підшлункова не любить жирну, копчену і пряну їжу і їжу з надмірною кількістю білків. Продукти з консервантами, ароматизаторами. Холодець, наваристі кісткові бульйони. З точки зору гастроентеролога, важко знайти більш шкідливу їжу, ніж бульйон, тому дуже помилкова думка, що в лікарню хворому варто принести бульончик.
Ще підшлункова не любить масляні креми, морозиво, тим більше підвищеної жирності, редьку, редиску, хрін, гірчицю. Ну, про фаст-фуд і мови бути не може - підшлункова і зовсім не справляється з подібною їжею!
З напоїв підшлункова не любить газовану воду. Вона викликає здуття живота і особливо зненавиджена підшлунковій залозі - примхливому органу. А якщо шипучка підсолоджені різноманітними хімікатами - це ще більш вірний спосіб заробити біль в сонячному сплетінні.
Любить
Підшлункова любить холод, голод і спокій. Якщо у вас є розлади або захворювання, пов'язані з печінкою, то тут підшлункова зовсім страждає: печінку любить їжу, а підшлункова - немає. Тому потрібно уважно стежити за дієтою, щоб не нашкодити двом органам відразу!
Підшлункова любить раціональне, повноцінне і регулярне харчування. Це означає: дрібними порціями мінімум 3-4 рази в день. А ось вечеряти залоза не дуже-то любить - вечірній раціон повинен складати тільки 15-20% від добової норми.
Любить тушковані овочі - кабачок, моркву; вчорашній хліб, бажано бездріжджовий.