Ви висипаєтеся, ведете більш-менш здоровий спосіб життя, проте щоранку білки очей червоні. Чому це відбувається? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Зверніть увагу на симптоми
Червоні очі можуть свідчити про серйозні проблеми зі здоров'ям. Серед найпоширеніших причин наступні:
гострий або хронічний кон'юнктивіт як інфекційно-запального, так і алергічного характеру; глаукома - підвищення внутрішньоочного тиску; підвищення внутрішньочерепного тиску і / або утруднення венозного відтоку від голови; артеріальна гіпертензія, для якої характерно пошкодження кровоносних судин очей; подразнення слизової оболонки ока при неправильному носінні (або неправильному підборі) контактних лінз; інтенсивне навантаження на очі, особливо у людей, які страждають тими чи іншими захворюваннями очей; цукровий діабет, що приводить до судинних поразок.
Якщо ви вже злякалися і зібралися терміново записуватися на прийом до лікаря, у нас є і хороша новина: якщо почервоніння пропадає протягом півгодини-години після пробудження, то, швидше за все, ви абсолютно здорові!
Справа в тому, що в нашому оку постійно "живуть" різноманітні бактерії, пил, омертвілі клітини, слиз та інші не дуже корисні речі. Протягом дня, при морганні, очі очищаються від них природним шляхом: слізні залози постійно виділяють невелику кількість рідини, яка і змиває непрошених "гостей". А ось вночі ми не моргаємо. Слиз і бруд дратує оболонку ока, що і призводить до почервоніння. Через якийсь час, особливо якщо ви не трете очі і випиваєте з ранку склянку води, почервоніння йде.
Не забувайте, що і протягом дня потрібно випивати достатню кількість рідини, це корисно не тільки для метаболізму, а й як профілактика виникнення синдрому сухого ока.