Є ряд тверджень, незрозуміло ким придуманих і які невідомо звідки взялися, яким, проте, ми схильні вірити... Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Міф 1
10% мозку - і все!
Є поширена думка, що, мовляв, людина використовує лише 10% свого мозку, а решта 90% припадають пилом без будь-якої справи. Однак це твердження в корені невірне! Згідно з наукою, ми використовуємо всі ділянки свого мозку, причому деякі з них працюють на нас і вдень, і вночі. Це не означає, що всі ми використовуємо свій мозок однаково ефективно, але ні в кого з людей немає особливих ділянок мозку, які вона би не використовував зовсім.
Міф 2
Домінуючі півкулі
Твердження про те, що одна півкуля мозку домінує над іншою, теж абсолютно неправильна. Так, деякі з нас більше схильні вирішувати логічні задачки, інші тяжіють в основному до художньої творчості, але говорити, що одна півкуля якось управляє або пригнічує інше, не можна. Вони функціонують абсолютно рівноправно.
Міф 3
Нервові клітини не відновлюються!
Відновлюються, ще й як! Особливо якщо мова йде про нейрони головного мозку. Це довели проведені в 90-х роках досліди. Виявляється, наш мозок здатний до регенерації навіть після серцевого нападу або інсульту.
Міф 4
Горілка зігріває
Гадаєте, що від переохолодження прекрасно допомагає стопка горілки? А ось і ні: спиртне дає відчуття зігрівання в той час, коли температура тіла може бути досить низькою.
Міф 5
Холод провокує застуди
Це абсолютно помилкове твердження приймається на віру тому, що в холодну пору року ми більше часу проводимо в приміщеннях, де набагато простіше підхопити вірус грипу. Насправді ж ймовірність захворіти збільшується в тому випадку, якщо вологість повітря невисока, і ви перебуваєте в контакті з великою кількістю людей: адже віруси передаються повітряно-крапельним шляхом, від однієї людини до іншої.