Хропіння не тільки доставляє дискомфорт тобі і твоєму партнерові, він також може бути ознакою проблем зі здоров'ям.
1. Приведи себе в форму Зайва вага може спровокувати хропіння. Жир, який відкладається в ділянці шиї, як би "тисне" на дихальні шляхи, що призводить до порушення проходження повітря під час сну. Фахівець зі сну Меріенн Тейлор говорить: "Коли ми наближаємося до середнього віку, то відчуваємо зниження м'язового тонусу. М'язи неба і язика під час сну розслабляються, і ми починаємо видавати неприємні звуки. Втрата навіть невеликої кількості ваги зменшує жирову тканину, що допомагає позбутися від хропіння".
2. Не зловживай з алкоголем Певна доза алкоголю перед сном "розслабляє" м'язи задньої частини горла. Фахівці радять відмовитися від випивки принаймні за чотири години перед тим, як лягати в ліжко.
3. Поміняй позу Під час сну на спині язик може западати і блокувати проходження повітря. Експерт ширив Шеллоу радить поміняти позу: "Спробуйте спати на боці або підкласти під голову подушку. Головне - це вибрати позицію, яка не блокуватиме дихальні шляхи".
4. Спробуй капи Капи для зубів утримують нижню щелепу у висунутому стані. Це запобігає западанню язика під час сну. М'язи не розслабляються, що призводить до зникнення вібрації під час дихання.
5. Роби спеціальні вправи
Роби вправи кілька разів на день - це допомагає зміцнити м'язи горла.
1. Притисни кінчик язика до неба, потім прибери його назад (20 разів).
2. Притисни язик до неба і утримуй деякий час (20 разів).
3. Перемісти корінь язика назад, до горла, і скажи "А" (20-30 разів).
4. Притисни корінь язика донизу, а кінчиком доторкнися до нижніх зубів (20 разів).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен