Генетика і інші не залежні від нас причини винні тільки в 30% випадків раку. Решта 70% ми можемо запобігти.
Що впливає на ризик виникнення захворюванняУ дослідженні журналу JAMA вчені спробували оцінити, наскільки наші звички впливають на появу раку. Вони розглянули чотири основні чинники, що негативно впливають на здоров'я:
куріння;
алкоголь;
зайва вага;
відсутність спорту.
Люди, які стежать за собою і не прив'язані до шкідливих звичок, потрапляють в групу низького ризику. Їх порівняли з тими, хто в групу любителів ЗСЖ не входить. Задіяли людей, які вже перебували під наглядом вчених, - вони брали участь в інших дослідженнях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три міфи про рак грудей, в які не треба віритиЗ 90 000 жінок і 46 000 чоловіків виділили групу низького ризику. Після чого дослідники розрахували популяційний ризик для кожного типу раку. Тобто сказали, скільки людей могло не захворіти, якби змінили поведінку. Виявилося що:
82% жінок і 78% чоловіків, хворих на рак легенів, могли ніколи не зіткнутися з ним.
29% жінок і 20% чоловіків могли уникнути раку кишечника.
30% чоловіків і жінок могли не захворіти на рак підшлункової залози.
Раку грудей, наприклад, запобігти складніше: не більш, ніж в 4% випадків.
Загальні цифри такі: 25% жінок і 33% чоловіків могли не захворіти. Приблизно половину всіх смертельних випадків можна було запобігти.
Тільки не треба думати, що хворі на рак самі в усьому винні і не заслуговують допомоги. Це лише інформація для роздумів, адже все одно величезна кількість випадків раку ми контролювати не можемо.
Як захиститися від ракуКинути палити і протриматися як мінімум п'ять років.
Обмежити вживання алкоголю. Жінкам не можна більше однієї дози в день, чоловікам - більше двох. Це досить багато. Чим менше ви п'єте, тим краще.
Тримати індекс маси тіла в межах 18,5-27,5 пунктів. Ожиріння починається з 30 пунктів, але все, що після 25, - це зайва вага. Втім, не обов'язково бути струнким, досить не доводити до ожиріння.
150 хвилин на тиждень присвятити помірним тренуванням або 75 - активним. Не так вже й багато.