Якщо у дорослої людини аденоїди, вдихуване ротом холодне повітря набагато менше нагрівається шляхом до бронхів, ніж при диханні носом. Особливо дихання у дорослих буває утруднено вночі. Нерідко від цього з'являються хропіння і апное - короткі зупинки дихання уві сні. А вони можуть спровокувати підйом артеріального тиску та інші серцеві проблеми.
Великі аденоїди - другого і третього ступеня - погано впливають на слух. Їх тканину перекриває слуховий прохід - і у людини з'являється постійне відчуття закладеності у вухах. Особливо сильно аденоїди ускладнюють життя алергікам. Тому всі, хто страждає на алергічний риніт, у сезон «затишшя» повинні прийти до лор-лікаря і пройти обстеження на аденоїди. Зробити це необхідно і тим, хто погано дихає через ніс і у кого погіршується слух.
Кому потрібно обстежитися?В першу чергу людям, у яких в дитинстві були аденоїди, а потім нібито зникли. Вони могли залишитися на місці, просто їх не побачили при огляді.
Однак, якщо в дитинстві аденоїдів не було, це зовсім не означає, що вони не з'явилися потім. Аденоїдна тканина збільшується в розмірах, розростається, щоб захистити наш організм. Насправді поява аденоїдів - це імунна реакція. Виникає вона найчастіше таким шляхом. У людини починається нежить, слиз стікає в носоглотку - і глоткова мигдалина реагує. Аденоїди трохи збільшуються.
Якщо нежить пройшов за тиждень, то і мигдалина поступово повертається до свого нормального стану. Але якщо він затягнувся місяця на чотири, або став хронічним, або перейшов в гайморит - то миндалинам нічого не залишається, як збільшуватися все більше і більше. Саме тому нежить потрібно лікувати своєчасно. А люди з хронічним або алергічним ринітом обов'язково повинні обстежуватися на предмет виявлення аденоїдів.
Ще одна категорія людей, яким варто прийти на прийом до лора, - ті, кому в дитинстві аденоїди видалили. На жаль, буває і так, що вони виростають знову. Виною цьому може бути і неякісно проведена операція, і генетична схильність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Симптоми інфаркту, які треба помітити в перші години Які обстеження треба пройти?В першу чергу це ендоскопія носоглотки. Справа в тому, що в носоглотці дорослої людини вирости можуть не тільки аденоїди, але і кісти, і пухлини. Тому, після того як лікар виявляє щось «зайве», він робить біопсію - бере невеликий шматочок тканини для дослідження. Якщо аналіз показує, що тканина аденоїдна, отоларинголог проводить лікування. В іншому випадку вже лікують інші фахівці.
Як лікувати аденоїди?Не існує таких пігулок або крапель, які могли б зменшити збільшені аденоїди або попередити їх появу. Позбутися від них можна тільки хірургічним шляхом. Причому якщо мова йде про дорослу людину, операцію доцільно проводити майже завжди. Надії на те, що аденоїди в майбутньому зникнуть, немає, а жити дорослим людям вони дуже заважають.