На жаль, лише за зовнішнім виглядом людини визначити ризик розвитку у неї інфаркту неможливо. В організмі вже можуть проходити деякі процеси, пов'язані із захворюванням, але візуально це ще ніяк не проявляється.
Проте, прислухаючись до свого стану, можна помітити тривожні сигнали. До них в першу чергу відносяться відчуття тиску, печіння в грудній області Наприклад, людина прискорить крок і раптом зупиниться, тому що у неї перехопило подих, з'явилося відчуття печіння або здавлення десь за грудиною.
Через кілька хвилин біль може раптово припинитися, а може відпустити і не відразу. Такі симптоми дуже небезпечні, так як вони можуть залишатися непоміченими і тому привести до інфаркту і навіть раптової смерті, особливо у молодих людей. Важливо знати, що інфаркт може також проявлятися нетиповим чином: з'являється задишка, біль виникає в зовсім "не сердечних" областях, наприклад, справа, а не зліва. Навіть зубний біль може вказувати на хворобу. На всі ці сигнали організму потрібно звертати увагу.
Щоб уникнути проблем з серцем, також треба контролювати:
- Рівень артеріального тиску;
- Рівень глюкози і холестерину в крові.
При цьому, якщо серед родичів немає нікого з цукровим діабетом, не мучать сухість у роті, свербіж, то людині не обов'язково постійно вимірювати рівень артеріального тиску або вміст глюкози в крові. Це досить робити раз на рік і за розшифровкою звертатися до лікаря.