Найчастіше побоюються йти до лікарів, які «завідують» інтимними захворюваннями, тобто до гінеколога або уролога. Розібратися, коли необхідно записатися до лікаря допоможе наступний перелік симптомів:
1. Неприємний біль або печія в статевих органах, роздратування або висипання на шкірі, виділення з різким запахом або зміна кольору сечі свідчать про те, що у вашому організмі завівся інфекційний збудник. Сподіватися на те, що проблема мине сама по собі не варто - лікарі запевняють, що часто навіть незначна інфекція може стати причиною великих клопотів у майбутньому – проблем із зачаттям та виношуванням малюка, безпліддя тощо.
2. Буде помилкою вважати, що біль в спині відчувають лише люди у віці. За статистикою четверо з п'яти чоловік хоч раз в житті відчували біль в шийному, грудному або поперековому відділі хребта. Часто ми не поспішаємо звертатися до лікаря, адже часто біль носить випадковий характер і досить швидко минає. Але якщо відчуття дискомфорту не дає спокою протягом тривалого часу, а біль не зникає навіть у стані спокою, то не варто відкладати візит до фахівця, більш детально про біль в спині пропонуємо почитати тут
http://massagi.dp.ua/bolit-spina/.
3. Нестабільні місячні у кожної жінки знаходять власне пояснення – погода змінилася, після відпустки тіло не прийшло в норму, стреси або погане хaрчування. Звісно, ці пояснення мають логічне підґрунтя але лише тоді, коли проблема із менструаціями закінчується через один цикл. Якщо ж ви більше кількох місяців відчуваєте, що крові, яку ви втрачаєте, замало, або ж менструації узагалі припинилися – мерщій до гінеколога! Цей симптом може свідчити про порушення роботи яєчників або про їх запалення. Окрім того до цього лікаря варто заглянути, якщо вас часто тривожать болі в області тазу (чоловікам з цією проблемою потрібно біти до уролога), або якщо ви плануєте вaгітність чи хочете підібрати засоби контрацепції.
4. До кардіолога потрібно звернутися, якщо у вас часто виникають болі в районі серця, неприємні відчуття «віддають» у щелепу чи кінцівки, а також якщо вас турбують ці ж симптоми після фізичного навантаження. Окрім того, якщо у вас немає стресових ситуацій, а серце працює ніби з перебоями, негайно звертайтеся до кардіолога і міряйте тиск! Це все може бути як передінфарктним станом, так і свідченням ішемічної хворoби серця.
5. Обов’язково завітайте до стоматолога, якщо зуби надто часто реагують на напої – емаль здорової людини здатна витримати чимале температурне і харчове навантаження, а больові відчуття від кислого, холодного чи гарячого, якщо ви нечасто вживаєте такі продукти, говорять про тріщини чи стоншування захисного шару.
6. Болі у шлунку, часті відрижки та печія кожного вечора повинні змусити вас не лише змінити ставлення до хaрчування, але й звернутися до гастроентеролога. Виразка та гастрит – не найгірші причини таких неприємних відчуттів, тому обов’язково перевіртеся у фахівця.
Зважайте на сигнали свого організму і будьте здорові!