1. Переохолодження та застуда.Пропажу голосу може спровокувати захворювання горла, зокрема ларингіт - це запалення голосових зв'язок і слизової оболонки гортані. Зв'язки голосові при ларингіті втрачають свою здатність до вібрації, голос стає хриплим або втрачається зовсім.
2. Перенапруження голосових зв'язок.Ще одна причина зникнення голосу - серйозні навантаження на зв'язки. Гучний спів, крик, розмова на підвищених тонах - все це може привести до захриплості і втрати голосу. Такі проблеми нерідко виникають у людей певних спеціальностей - артистів, співаків, викладачів, директорів, лекторів, екскурсоводів. Від частого навантаження зв'язки втомлюються, голос сідає, змінюється його тембр. До речі, голос може сісти навіть у тих, хто часто говорить по телефону, не кажучи вже про футбольних уболівальників і любителів співати в караоке.
3. Стрес.Нервове перенапруження, шок також можуть привести до втрати голосу. На тлі сильних переживань може статися спазм голосових зв'язок. Особливо схильні до цього занадто емоційні, неврівноважені люди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим загрожують аденоїди дорослій людині4. Місцеве охолодження горла.Стакан холодної води, коктейль з льодом, морозиво можуть стати свого роду стресом для горла і спровокувати осиплість голосу.
5. Сухість повітря.При перебуванні в приміщенні з сухим або запорошених повітрям, з працюючим кондиціонером, в місцях, де багато курять, кровоносні судини і капіляри слизової оболонки глотки і верхніх дихальних шляхів різко звужуються. Це призводить до порушення харчування слизової і різкого ослаблення її захисних функцій. Відповідно, можуть постраждати і голосові зв'язки - з'являється першіння в горлі, осиплість, кашель.
Що робити, якщо пропав голос
Перше, що потрібно зробити при зникнення голосу, це дотримуватися режиму мовчання. Крім цього, рекомендується виключити з раціону гарячу і холодну їжу, перчені, гострі і солоні страви. До шиї можна прикласти сухе тепло.