1. Температура 36.6 - це середньостатистична нормаТемпературні показники людини можуть коливатися від 36.5 до 37.2. Причому, температура може змінюватися протягом дня: найнижча вона в 03.00-04.00 годині ночі, найбільш висока в 16.00-18.00 годині. Температура тіла - поняття умовне, тому що кожен орган має свою комфортну для нормального функціонування температуру. Наприклад, температура печінки 37.8-38 градусів, а шкіри - 30-33 градуси. Максимально висока температура тіла для людини має межу 42-43 градуси. При цьому починають згортатися білки і порушується обмін речовин в тканинах мозку.
2. Температуру, викликану бактеріальною або вірусною інфекцією, збивати не потрібно
Висока температура (37,5) є захисною реакцією організму на бактерії і віруси. Саме вона допомагає організму боротися з інфекцією, так як є згубною для багатьох патогенних мікроорганізмів, руйнуючи їх клітинну структуру. Температура також підстьобує імунну систему, покращуючи фагоцитоз (розщеплення чужорідного білка), стимулюючи утворення антитіл та інтерферону.
3. Показання градусника залежать від способу вимірювання
Ректальна (в прямій кишці) температура зазвичай вища на градус, ніж оральна, а температура, виміряна в пахвовій западині на градус нижче оральної. Самий достовірний вимір - ректальний, однак його потрібно з обережністю проводити. І ніколи не намагайтеся виміряти температуру, приклавши долоню до чола: навіть досвідчені лікарі не здатні обчислити її таким чином!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про що розкаже біль в різних частинах голови