Перші хвилини передінсультного стану часто визначають прогноз розвитку хвороби. Тому ваша роль може стати вирішальною. Про першу допомогу при інсульті читайте у "Країні здоров'я".
Своєчасне виявлення перших симптомів інсульту і якісна домедична допомога здатні зберегти людині життя і забезпечити можливість реабілітації.
Якщо ви помітили у людини ознаки інсульту потрібно зробити наступне:
1. Негайно наберіть «103» і постарайтеся чітко описати те, що відбувається. Хворому з підозрою на інсульт необхідна допомога фахівців-неврологів.
2. Укладіть потерпілого так, щоб голова була вище рівня ліжка приблизно на 30 градусів. Використовуйте подушки, ковдри, одяг.
3. Подбайте про свободу дихання: зніміть з хворого тугий пояс, розстібніть тісний одяг, забезпечте приплив повітря в кімнату.
4. При нудоті і блювоті обережно поверніть голову пацієнта набік, що захистить дихальні шляхи від блювотних мас. Акуратно підставте таз або пакет, краще поліетиленовий. Після нападу блювоти постарайтеся якомога краще очистити порожнину рота хворого.
5. Виміряйте (і запишіть результати) артеріального тиску. При високому тиску знайдіть і допоможіть хворому прийняти ліки, що він використовує в таких випадках. При відсутності препарату прикладіть до ніг пацієнта грілку або пляшку з гарячою водою (щоб уникнути опіків проконтролюйте температуру води!).
7. Не метушіться, не показуйте хворому свого занепокоєння, розгубленості і страху. Говоріть спокійно, намагаючись усіма заходами надавати йому моральну підтримку.
8. Докладно передайте лікарям картину події. Ваші слова повинні бути короткими, але інформативними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою