Згідно з дослідженнями, сучасна людина проводить за комп'ютером або телефоном до 80% свого часу. Поглинаючи такий великий обсяг інформації, наш мозок працює на межі можливостей.
Головний біль може провокувати венозний застій
Причиною виникнення подібних проблем може стати не тільки перевтома від надлишку інформації, а й венозний застій у судинах головного мозку. У метушні буднів ми навіть не помічаємо, наскільки шкідливими є пози, у яких сидимо, особливо, коли довго читаємо чи листуємось за допомогою телефону.
Неправильна поза може призвести до стиснення судин шийного відділу хребта і посилювати венозний застій. А якщо при цьому ще й не дотримуватися питного режиму (1,5-2 л чистої води на день), проблема посилюється: збільшується в'язкість крові, погіршується її відтік від головного мозку.
Як розпізнати наявність венозного застою?
Якщо до кінця робочого дня у вас з'являється:
- головний біль; - запаморочення; - шум у вухах; - підвищена втомлюваність; - труднощі з концентрацією уваги і засвоєнням нової інформації;
Наявність цих симптомів може свідчити про порушення венозного відтоку з судин головного мозку. У першу чергу необхідно змінити спосіб життя: налагодити режим харчування, відмовитись від куріння і вживання алкоголю, почати регулярно займатися спортом. Варто проконсультуватись зі спеціалістом, визначити рівень артеріального тиску.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини