В рамках роботи вчені дозволяли гризунам вільно їсти або годували їх через день протягом чотирьох тижнів. При цьому вводилися препарати, що викликали симптоми розсіяного склерозу. Далі йшов період сім тижнів, коли обидві групи тварин харчувалися однаково.
Виявилося, миші, які періодично голодували рідше демонстрували ознаки неврологічних ушкоджень на кшталт паралічу або слабкості кінцівок. У деяких проявилися повноцінні симптоми склерозу, але виявлялися вони пізніше і в менш гострій формі в порівнянні з тваринами, що харчувалися кожен день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коротке голодування може оздоровити організмПлюс, у мишей з групи голодуючих спостерігалося менше прозапальних імунних клітин і більше клітин, що стримують імунну відповідь. Вплив на імунітет виробляється за рахунок різних шляхів. З одного боку, змінюється рівень гормонів. У мишей, які голодували виявили в два рази менший підвищений рівень протизапального гормону кортикостерону.
Також можливий вплив за допомогою зміни мікрофлори кишечника. А відомо, що мікрофлора відповідає за те, яким шляхом "піде" імунна система. У мишей, які голодували, спостерігалася різноманітніша мікрофлора (зокрема, було більше пробіотичних бактерій Lactobacillus). Причому, пересадка їхньої мікрофлори іншим тваринам давала зниження ризику розвитку неврологічних симптомів у останніх.