З появою спраги може бути пов'язано порушення водно-сольового балансу, яке в свою чергу здатне виявитися наслідком впливу спекотної погоди, значних фізичних навантаженнях, діареї.
Якщо ж і після пиття води в роті все одно відчувається сухість, це може бути симптомом діабету, як цукрового так і нецукрового. У разі цукрового діабету через підвищеного рівня глюкози в крові активніше відбувається процес виведення сечі, що сприяє обезводнення і почуттю спраги. При нецукровому діабеті спостерігається це ж фізіологічне явище, але тільки в зв'язку з нестачею гормону вазопресину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Постійна спрага:причини і рекомендаціїПри проблемах з нирками також виникає відчуття спраги. Якщо парний орган виявляється не в змозі утримувати воду, виникає потреба в рідині. Але при цьому людина досить рідко мочиться, і у нього виникають набряки.
Також слід пам'ятати, що жага може бути ознакою інтоксикації організму. Сильна спрага іноді є сигналом про травму мозку.
Крім цього, недолік води в організмі і, як наслідок спрага спостерігаються при дисбалансі кальцію, що виникає через порушення в роботі паращитовидних залоз. В цьому випадку у людини можуть бути також болі в кістках, м'язова слабкість, підвищена стомлюваність, проблеми з пам'яттю.
Фахівці підкреслюють: спрага і сухість у роті, які переслідують людину, що п'є достатньо рідини, - це серйозний привід для відвідин лікаря. Діабет, ниркова недостатність, набряк мозку - важливо виключити ці фактори, щоб розуміти, чи загрожують тому, хто весь час хоче пити, серйозні захворювання.