В організмі рівень цукру в крові регулюється метаболічними механізмами, і вважається, що у здорової людини гіпоглікемія виникати не повинна, якщо він тільки довго не голодував. Втім, при сильних захисні функції організм адаптується і до екстремального голоду.
Найчастіше гіпоглікемія виникає у пацієнтів з діабетом в зв'язку з використанням цукрознижувальних препаратів. У людей без діабету причиною гіпоглікемії може стати вживання великої кількості вуглеводів, що могло викликати в організмі занадто великий відповідь сплеск інсуліну. Але також гіпоглікемія може вказувати на інсуліном - пухлину в підшлунковій залозі, яка активно виробляє інсулін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анемія у період вагітностіВизначити стан гіпоглікемії можна за такими симптомами:
- підвищена тривожність, дратівливість;
- почуття голоду;
- нудота;
- прискорене серцебиття;
- бліда шкіра;
- пітливість;
- слабкість;
- тремор в кінцівках;
- відчуття оніміння губ і язика.
В таких обставинах потрібно підвищити рівень цукру: найшвидший спосіб - з'їсти або випити щось з великою кількістю швидких вуглеводів. Ігнорувати різке зниження цукру в крові небезпечно: в гіршому випадку може відбутися втрата свідомості, судоми, ураження серця, мозку і розвиток гіпоглікемічної коми.
Якщо симптоми гіпоглікемії не проходять навіть після вживання швидких вуглеводів, потрібно звернутися за лікарською допомогою.