Кольори осені - жовтий, помаранчевий і червоний. Її часто називають рудою. Не тільки тому, що восени жовтіє листя. До осені встигає безліч плодів помаранчевого кольору.
Всі вони, без винятку, володіють лікувальними властивостями. Цілющі здатності, як і колір, плодам надає велику кількість бета-каротину в складі. Це дуже сильний природний антиоксидант, здатний ефективно руйнувати клітинну структуру вільних радикалів, що робить його відмінним засобом профілактики ракових пухлин. Вітаміну А в хурмі більше ніж в гарбузі і солодкому перці. Але це не єдина перевага фрукта. Натрію, калію, марганцю, кальцію і заліза в хурмі більше, ніж в яблуках. Вона допомагає підняти імунітет і протистояти інфекціям і вірусам. Зміцнює стінки судин і сприяє безперебійній роботі серцево-судинної системи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хурма нормалізує артеріальний тискБагата пектинами, харчовими волокнами і клітковиною, ніжна м'якоть насичує шлунок легко засвоюваним білком, покращуючи перистальтику і підтримуючи біофлору кишечника. Калорійність хурми невелика - всього 80 ккал на 100 грамів. Це робить її відмінним дієтичним продуктом.
Лікарі і дієтологи настійно рекомендують включати в осінній раціон хурму, при відсутності протипоказань. До речі, в'яжучі властивості хурмі надає танін, присутній в плодах під час дозрівання. Повністю зріла хурма втрачає в'яжучі властивості. А ще від в'язкості можна позбутися, якщо фрукт заморозити.