Нікому з нас в житті не вдається повністю уникнути стресу, та це й не потрібно. Короткочасний стрес корисний для нашого здоров'я, він тренує імунну систему і багато інших функцій організму, допомагаючи йому підготуватися до тієї чи іншої небезпеки. У стані стресу ми підсилюємо серцебиття, підвищуємо артеріальний тиск і готуємо свій організм до дій в агресивному середовищі, тобто до боротьби, або втечі від супротивника, як це було у наших далеких предків.
Але проблема в тому, що дуже багато людей стикаються з хронічним стресом, тобто тривалий стресовій реакцією, яка викликана безпосередньою загрозою. Через неї відбувається розлад у роботі імунітету і багатьох інших системах нашого організму, включаючи і артеріальний тиск. Стрес може бути одним з основних факторів ризику гіпертонії, а позбавлення від стресу допоможе набагато зменшити показники артеріального тиску. Збільшення тиску в зв'язку зі стресом можуть бути смертельно небезпечними, але коли стрес зникає, тиск повертається в норму. Однак навіть короткочасні стрибки показників тиску ушкоджують кровоносні судини, серце і нирки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прояви стресу у жінокЯкогось універсального рецепта боротьби з хронічним стресом не існує, і кожній людині потрібно шукати щось своє. Традиційно вчені рекомендують уникати стресових ситуацій, вчитися правильному диханню і дихальної гімнастики, практикувати йогу і медитацію, які дозволяють відключатися від реальності хоча б на нетривалий період часу, відвідувати психологів і частіше відпочивати. Безліч інших видів боротьби зі стресом виявляються успішними у одних людей і не дуже успішними в інших. Свій власний метод потрібно шукати емпіричним способом, але знайти його необхідно, якщо ви хочете вберегти себе від гіпертонії і серйозних наслідків цієї патології.