Журнал Circulation опублікував результати дослідження людей середнього віку з діабетом 2 типу. Автори цього розслідування стверджують, що вік, в якому у людини діагностується діабет 2 типу, може значно впливати на ризик розвитку серцевих захворювань і тривалість людського життя.
Зокрема, вони встановили, що в разі виявлення діабету у віці до 40 років люди в майбутньому частіше страждають серцевими захворюваннями і менше живуть.
Наукові фахівці (вчені з Великобританії, Швеції та США) вивчили дані більше 300 000 чоловік з діабетом 2 типу і понад 1500 осіб без захворювання. Вони встановили, що люди, яким діабет 2 типу діагностували у віці до 40 років, мали більше шансів постраждати згодом від хвороб серця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цукровий діабет: основні симптомиНаприклад, у таких людей був в чотири-п'ять разів вищий ризик дістати ішемічну хворобу серця і серцеву недостатність. Крім того, серед всіх спостережуваних саме у них відзначався найвищий ризик розвитку фібриляції передсердь, серцевого нападу та інсульту і смерті.
Також люди, у яких діабет 2 типу виявлявся у віці до 40 років, мали в два-три рази вищий ризик померти в результаті серцево-судинних захворювань в порівнянні зі своїми однолітками без діабету. При цьому особливо схильними до розвитку серцево-судинних захворювань і смерті були жінки.
Коли дослідники оцінили середню втрату життя випробовуваних з точки зору віку, в якому був виявлений діабет, вони виявили наступні закономірності:
- люди, хворі на діабет у віці до 20 років, втрачають більше десяти років свого життя;
- хворі у віці 45 років можуть втратити шість років свого життя;
- хворі у віці 65 років втрачають два роки життя.
Вчені нагадують, що діабет 2 типу небезпечний своїми ускладненнями: з ним пов'язано розвиток проблем із зором, таких як глаукома і катаракта, а також пошкодження нервів і нирок, високий кров'яний тиск і інсульти. Вони підкреслюють важливість прийняття всіх можливих заходів для запобігання діабету.