Багато нейродегенеративні захворювання, такі як хвороба Альцгеймера, Хантінгтона і Паркінсона, включають втрату нейропластичности. Точно так же з втратою нейропластичности може бути пов'язано вікове погіршення когнітивної функції. Тим часом, наукові дослідження все частіше показують, що дієта і спосіб життя відіграють важливу роль у розвитку такого важливого якості, як пластичність мозку.
Які способи допомагають зробити мозок більш пластичним?
Отримувати магній. Магній бере участь в значній кількості функцій організму, і підтримка роботи мозку є однією з них. Відомо, що збільшення споживання магнію призводить до поліпшення нервової діяльності і когнітивних функцій. Щоб отримувати достатньо магнію, їжте темно-зелені листові овочі, горіхи і насіннячка, темний шоколад, банани.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таблетки, які зменшують мозок жінокЇсти яйця. Яєчні жовтки багаті холін, який необхідний для виробництва нейротрансмітера ацетилхоліну, що життєво важливо для нейронної пластичності. Яйця також є багатим джерелом інших корисних для мозку поживних речовин, таких як селен і омега-3 жири.
Достатньо спати. Сон - це час, коли мозок відпочиває і відновлюється, реанімуючи все нервові зв'язки, щоб почати на наступний день працювати знову. Робота мозку складається в навчанні, створенні нових спогадів і розвитку нових навичок. Без достатнього сну нервові зв'язки не відновлюються, а замість цього залишаються переплетеними.
Їсти рибу. Численні дослідження показують, що жири омега-3 необхідні для оптимального здоров'я мозку: вони захищають орган від втрати когнітивної функції і підвищують нейронну пластичність. Джерело омега-3, жирна риба, повинна вживатися 2-3 рази в тиждень.
Використовувати куркуму. Ці прянощі є дуже сильним протизапальним засобом: її компонент куркумін може захистити від пошкодження вільними радикалами, які сприяють втраті мозкової пластичності.
Виконувати фізичні вправи. Фізична активність вкрай важлива для процесів відновлення нервів: вона забезпечує захист від захворювань головного мозку і допомагає запобігти зниженню когнітивних функцій протягом усього життя.