Коли питання стосується діабету другого типу, потрібно правильно розуміти поняття ваги. Так, цей діабет часто супроводжує ожиріння, але має відношення до жиру навколо внутрішніх органів на кшталт печінки і підшлункової залози. Маса тіла не дозволяє визначити його досить ефективно, це грубий показник. Він дає уявлення про кількість підшкірного жиру навколо талії, хоча теж далеко не завжди. Наприклад, чоловік зростом в 193 см і вагою в 110 кг зовсім не обов'язково має зайву вагу, а може просто регулярно відвідувати спортзал і мати м'язовою масою.
Ось чому деякі зовні стрункі і навіть худорляві люди в реальності мають зайву вагу всередині - навколо життєво важливих органів. А їм загрожує ризик діабету другого типу, причому в цьому випадку управляти хворобою набагато важче. Якщо людям з класичним ожирінням схуднення допомагають контролювати діабет, то худорлявий діабетик навіть не зможе зрозуміти, на правильній він для себе дієту чи ні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорний перець захищає від діабетуТаким пацієнтам слід регулярно відвідувати не лікаря загальної практики, а ендокринолога - вузького фахівця з діабету. Їм нерідко потрібна більш специфічне лікування, ніж більшості класичних діабетиків, включаючи особливі ліки і харчування. Нарешті, ендокринолог встановить, чи правильно поставлений діагноз діабет другого типу. Можливо, у пацієнта просто більш пізній початок аутоімунного діабету першого типу, що вимагає регулярних ін'єкцій інсуліну, або щось середнє між двома типами, як пише The Daily Mail.