Багато людей зауважують, що з віком починають частіше відвідувати туалет по ночах, щоб помочитися. Але сприймати нічні позиви до сечовипускання як неминуче явище старіння організму - неправильно, про це говорить професор Курт Міллер, глава Німецького товариства урологів.
"Нічне сечовипускання або ніктурія може проявитися як проблема вже в підлітковому віці. Пізніше серед людей від 20 до 40 років вона вражає приблизно кожного п'ятого-шостого людини, частіше жінок. Чоловіки і жінки старших поколінь страждають від нічних позивів в рівній мірі", - зауважив науковець.
Чому сечовий міхур починає наполегливіше тиснути ночами разом зі старінням організму? Уролог назвав причини таких нічних позивів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Часте сечовипускання у жінок: причини"Головним чином, це пов'язано з віковими змінами в сечових шляхах: обсяг сечового міхура з віком зменшується, його м'язи слабшають, в органі збільшується кількість рідини, що залишається після відвідування туалету. Крім того, старіюча нирка не може працювати як в молодому віці", - пояснює доктор Міллер.
Експерт застеріг: пробудження з метою помочитися можуть бути обумовлені небезпечними для здоров'я чинниками, які з роками стають все більш вагомими.
У чоловіків поширеними причинами є інфекції сечовивідних шляхів, збільшена простата.
Серцева недостатність. Через ослаблення роботи міокарда в організмі концентрується надмірна рідина, яка потрапляє вночі у лежачу людину в сечовий міхур і викликає характерні відчуття.
Цукровий діабет теж в списку найнебезпечніших причин нічних позивів до сечовипускання. Вони виникають у зв'язку зі спробами організму вивести через нирки надлишок цукру.
"Тривалий діабет може пошкодити нерви, які контролюють функцію сечового міхура в довгостроковій перспективі. Це також призводить до підвищення тиску в ньому", - пояснює уролог.
Рак сечового міхура. Підвищене бажання мочитися є одним з попереджувальних симптомів небезпечного захворювання. Інша ознака патології - поява в сечі крові.