Отримані результати опубліковані в журналі Nature Genetics і пропонують детальну інструкцію для розробки нових методів лікування неврологічних і психічних розладів. Одним цікавим відкриттям було те, що клітини нервової системи кишечника беруть участь в хвороби Паркінсона. Це говорить про те, що хвороба може починатися не в головному мозку.
"Як і очікувалося, ми виявили, що дофамінергічні клітини були пов'язані з хворобою Паркінсона. Однак більш дивно те, що кишкові нейрони, мабуть, також відіграють важливу роль в цьому розладі, підтверджуючи теорію про те, що воно зароджується саме в кишечнику", - розповідає один з головних авторів дослідження Патрік Салліван, професор кафедри медичної епідеміології та біостатистики в Каролінському інституті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пробіотик для лікування хвороби ПаркінсонаКоли дослідники проаналізували відмінності в тканинах мозку здорових людей і людей з хворобою Паркінсона на різних стадіях захворювання, вони виявили, що олігодендроціти - клітини мозку, уражаються на ранній стадії. Відповідно, вони можуть відігравати ключову роль у розвитку хвороби.