Але є об'єктивні дані про захворюваність успекотних країнах. Нинішній COVID-19 входить в велике сімейство коронавірусів, добре вивчене наукою. Частина викликає ГРВІ у людей. Подібні спалахи грипу ці пандемії фіксують тільки в зимові місяці. Це пов'язано з тим, що взимку люди частіше знаходяться в замкнутих просторах, а переохолодження послаблює імунітет. Але одна з найважливіших причин - тепло і сонце. При температурі вище + 20-25С і сонячних променях вірус стає малоактивним і швидко вмирає на різних поверхнях. Знижується і його повітряно-крапельна активність.
ВООЗ стверджує, що доказів уразливості COVID-19 перед теплом і сонцем немає. Але вони з'являються, якщо поглянути на статистику спекотних країнам, де завжди літо. Популярний у туристів Таїланд мав би переживати масштабну епідемію, перші випадки тут з'явилися ще в січні. Зараз тут 2 931 хворий, причому ріст давно зупинився. У розташованому поруч В'єтнамі - 270 заражень і 0 смертей. У Камбоджі - 122 пацієнта, в Лаосі - 19 (!), В М'янмі - 146. Логічно чекати найпотужнішою спалаху в Індії, але навіть тут - в країні з неймовірною скупченістю населення - всього 27 977 хворих на 1,3 млрд громадян. Більшість африканських країн фіксує по кілька десятків (сотень) заражень. Спалах відзначається тільки в ПАР, якщо 4 506 пацієнтів можна вважати такою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий симптом зараження коронавірусомНа Кубі 1 369 заражень, і лише одна спекотна країна може сказати про те, що на її території епідемія - це Бразилія. Тут зареєстровано 63 100 випадків. Більшість хворих - жителі бідних кварталів Ріо-де-Жанейро і Сан-Пауло, де мільйони людей живуть в халупах, збитих з металевих або картонних листів. Ну а Австралія, у якій в зимові місяці літо, вже вийшла з епідемії з результатом - 6 714 хворих, який красномовно говорить про вплив сонця і спеки.