Звичайні методи лікування меланоми, включаючи хіміотерапію та променеву терапію, пов'язані з високою токсичністю і побічними ефектами для пацієнта.
Лікування раку
Однак новатори Університету Пердью створили новий пластир, який допоможе вирішити проблеми поточного лікування та запропонувати нові варіанти для людей з раком шкіри. Технологія була представлена в журналі ACS Nano.
"Ми розробили новий придатний для носіння пластир з мініатюрними голками, що забезпечує ненав'язливу доставку ліків через шкіру для лікування раку", - розповідає Чи Хван Лі, доцент кафедри біомедичної інженерії та машинобудування.
Цей пластир повністю розчиняється рідинами організму, субстрат зникає протягом однієї хвилини після введення голок в шкіру з подальшим поступовим розчиненням кремнієвих голок в тканинах впродовж кількох місяців.
Чи зазначає, що наноголки можуть доставляти хіміотерапевтичні препарати для цілеспрямованого впливу на ділянки з меланомою. Кремній, з якого вони виконані, є сумісним з біологічними тканинами, а розсмоктування їх триває кілька місяців без побічних ефектів.