Ризик померти від коронавірусу після госпіталізації різко знизився з моменту піку епідемії, що дозволяє припустити не тільки більш високу кваліфікацію лікарів, а й появу ефективних ліків. Аналіз експертів Оксфордського університету показав, що на початку квітня 6% всіх пацієнтів, які потрапляли в англійські лікарні з діагнозом COVID-19, згодом вмирали. Однак на 15 червня цей показник склав лише 1,5% від госпіталізованих. Іншими словами, лікарняна смертність скоротилася на чверть з моменту піку кризи.
У лікарні потрапляють далеко не всі пацієнти з коронавірусом, а тільки ті, у кого хвороба протікає у відносно важкій формі. Велика частина жертв інфекції взагалі не має симптомів, або переносить хворобу в легкій формі. Таким чином, реальна смертність від коронавірусу може бути нижча за ті 1,5%, які виявило дослідження. Його автори точно не знають, з чим саме пов'язане така помітне зниження смертності. Однак вони припускають, що сьогодні лікарі навчилися більш ефективно лікувати коронавірус, ніж це було всього два місяці тому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коронавірус може протікати безсимптомно у 45% випадківУ квітні у медиків не було жодного офіційно затвердженого лікарського препарату проти COVID-19. Хвороба залишалася загадкою для медичної спільноти після того, як вірус передався від тварин до людини в кінці 2019. Сьогодні у британських лікарів уже два офіційно схвалені лікарські препарати. Перше - препарат для лікування вірусу Ебола ремдесівір, другий - протизапальний стероїд дексаметазон. Останні ліки існують в розпорядженні людства вже кілька десятиліть, вони значно зменшують смертність серед госпіталізованих пацієнтів, які потребують кисневої терапії, пише The Daily Mail