Цукровий діабет 2 типу. Небезпечне ендокринне захворювання проявляє себе акантозом - темними, оксамитовими ділянками шкіри, які зазвичай виникають в місцях складок тіла: на шиї, в пахвових западинах. У багатьох випадках, помічаючи ці плями, люди не думають, що у них діабет. Примітно, що подібні зміни шкіри з'являються переважно у осіб молодших 40 років.
Ревматоїдний артрит. Запальне захворювання, що викликає набряклість і біль в дрібних суглобах рук і ніг, іноді може проявлятися на шкірі. Близько 20-30% пацієнтів з ревматоїдним артритом стикаються з виникненням підшкірних грудок біля ураженого суглоба. Також спостерігається потоншення шкіри, її просвічування на тильній стороні рук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про стан здоров'я розповість шкіраЗапальні захворювання кишечника. Вони можуть проявляти себе появою вузлуватої еритеми - запального ураження шкірних і підшкірних дрібних судин з утворенням щільних болючих вузлів різного розміру. Іншою ознакою (наприклад, при коліті) може бути гангренозна піодермія. Це виразки, які зазвичай виникають на гомілках, щиколотках, руках. Зазвичай починаючись як маленькі бульбашки, вони потім зливаються, щоб стати глибокими виразками.
Гепатит С. За даними журналу Європейської академії дерматології та венерології, з цим захворюванням печінки пов'язаний ряд шкірних патологій. До них відносяться васкуліт, червоний плоский лишай, що володіють своєрідним видом і структурою - розпізнавати їх повинен дерматолог.