У ньому взяли участь дев'ять чоловіків і дев'ять жінок, які досить довго займалися бігом, велоспортом і іншими вправами на витривалість (не менше 15 років), а також сім чоловіків, які виконують силові тренування час від часу.
Добровольцям робили біопсію тканин скелетних м'язів, а у зразків визначали транскриптоми. Це сукупності молекул РНК, які є продуктом активності генів і беруть участь в біосинтезі білків. Дані порівнювалися з транскриптомами людей в контрольній групі, які вели сидячий спосіб життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продукти, які не варто їсти при цукровому діабетіЯк з'ясувалося, постійні вправи змінюють активність понад 1700 метаболічних генів у жінок і майже 1100 генів у чоловіків в порівнянні з контрольною групою.
За словами експертів, тренування витривалості значно підсилює процеси, пов'язані з метаболізмом.
Вчені зіставили отримані результати з даними про зміну активності генів у людей із діабетом другого типу. Добровольці виконували вправи протягом 6-12 місяців, після чого картина експресії генів у них ставала схожою на ту, що спостерігалася в дослідженні у людей, що виконують вправи на витривалість протягом багатьох років.