Вчені з Королівського коледжу Лондона і Кембріджського університету представили свої результати в журналі Biological Psychiatry.
"У цьому дослідженні ми використовували індуковані плюрипотентні стовбурові клітини, або ІПСК, для моделювання раннього розвитку мозку. Наші результати показують, що клітини мозку людей з аутизмом розвиваються інакше, ніж клітини звичайної людини", - розповідає доктор Діпак Шрівастава, глава дослідження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можливо вилікувати аутизм?Вчені виділили зразки волосся у дев'яти людей з аутизмом та шести людей без діагнозу. Обробивши клітини безліччю факторів росту, вчені змогли перетворити волоскові клітини в нервові. На різних етапах автори досліджували зовнішній вигляд, що розвиваються клітин і секвенували їх РНК, щоб побачити, які гени експресують клітини.
На 9-й день розвиваються нейрони людей без діагнозу сформували мудрі, схожі на кульбабу форми, що вказують на найрони, які типово розвиваються. Клітини людей з аутизмом утворювали більш дрібні завитки або взагалі не утворювали їх. Ключові гени розвитку були експресовані на більш низьких рівнях.
На 21-й і 35-й дні клітки значно різнилися за кількома параметрами, що дозволяє припустити, що склад нейронів кори головного мозку відрізняється в мозку з нормальним і аутістіческім розвитком.