Отримані дані проливають світло на регенеративні здатності, які присутні у багатьох видів птахів і риб, але відсутні у ссавців, у тому числі у людини. Дослідження було представлено в журналі The Proceedings of the National Academy of Sciences.
"Можливо, ми вперше визначили щось, що пояснює, чому люди втратили здатність відновлювати слухові клітини", - розповідає доктор Анжеліка Дотцлхофер, доцент кафедри нейробіології.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки часу на день потрібно слухати музику в навушниках?У більшості випадків втрата слуху пов'язана з пошкодженням звукових рецепторних клітин - волоскових. Волоскові клітини працюють в парі з підтримуючими клітинами, які допомагають птахам і рибам міняти перші. Недавні дослідження ссавців показали, що підтримують клітини мають деяким регенеративним потенціалом в ранньому віці, ще до того, як тварини починають чути.
В результаті роботи з мишами вчені визначили, що білок LIN28B і мікроРНК let-7 можуть контролювати ці функції. Вони виявили, що при наростанні рівнів let-7 рівні LIN28B одночасно падають, відключаючи регенеративную здатність.