Метеоризм - це розлад, що викликає не так фізичний біль, як психологічний дискомфорт. Лікар Мартін Скарр відповів на питання про те, чи може жінка похилого вікупозбутися метеоризму, що з'явився після проведеної колоноскопії.
Боротьба з метеоризмом після колоноскопії
Хороша новина після колоноскопії у тому, що у вас немає раку, а погана – у тому, що ця процедура спровокувала деякі неприємні відчуття та, як наслідок, метеоризм. Зважаючи на все, він викликаний порушенням мікробіома - трильйонів різних бактерій, які живуть у кишечнику. Якимось чином їх баланс був змінений, що породило посилене газоутворення, яке створюється переважно за рахунок сірководню і метану.
Одним із ефективних способів вирішення цієї ситуації є вживання пробіотиків. Необхідно вибирати продукти харчування з великою кількістю корисних бактерій на одну дозу - не менше 10 млн. Також корисно включити в свій щоденний раціон продукти на кшталт кефіру, адже це теж збільшує кількість хороших бактерій. Якщо вам не подобається кефір, вибирайте йогурт, але бажано без будь-яких добавок та підсилювачів смаку.
Одним із найефективніших ферментованих продуктів є квашена капуста, але необхідно квасити її самостійно, а не купувати в магазині, де вона зазнала пастеризації – під час цього процесу якраз і вбиваються необхідні нам корисні бактерії. Непоганими джерелами пребіотиків є топінамбур, цибуля-порей, часник, спаржа, банани та яблука. Але не варто налягати на всі ці продукти у величезних кількостях, починайте вживати їх послідовно та обережно, щоб не посилити газоутворення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен